Виховна година з елементами тренінгу
Тема. У колективі
жити – з усіма дружити.
Мета: розширювати знання
дітей про шляхи формування
міцного колективу, учити висловлювати
свої думки, знаходити способи вирішення проблемних ситуацій, розвивати вміння оцінювати свої вчинки, визначати свою роль у колективі,налагоджувати
дружні стосунки, виховувати почуття колективізму, дружби, товаришування,
взаєморозуміння і взаємоповагу.
Обладнання: аудіозапис
казки «Сім лозин», моделі долоньок,
дерева, квітів, метеликів, відеоролик «Діти діляться їжею», «Сила в єдності»,
картки із складами, листочки зі словами, смужки зі словами, атрибути до вправи
«Знайди собі подібного», «Кошик для сміття».
Хід заходу
І.
Організація класу.
Коло «Здрастуй, друже!» (під
музику)
ІІ. Постановка теми і мети виховної години.
Мотивація діяльності школярів.
Гра « Збери розсипані слова» ( Тема виховної
години )
- Із
розсипаних слів скласти
речення. Складемо речення – дізнаємось тему заходу. (У
колективі жити – з усіма дружити.)
- Що означає слово
колектив?
Колектив
– група людей об’єднаних спільною діяльністю, інтересами.
- Які стосунки панують у дружному колективі?
ІІІ.
Основна частина
1.
Вправа «Вибери потрібне слово»
Учитель. Люди в
колективі тримаються в купі, мов пальці на руці. У вас на партах є модель
долоні. Напишіть на середині долоні своє ім’я.
-Що нагадує? (корінь дерева) Це міць і сила нашого колективу. І так, як
дерево не може жити без коріння, так і людині важко жити без міцного колективу.
Тепер, вам треба з переліку слів, які лежать на парті, вибрати
ті, які позитивно впливають на життя і працю в колективі.
Учні вибирають одне зі слів : дружба, доброзичливість, взаємодопомога,
взаємовиручка, спільні справи, повага, толерантність, щирість, великодушність,
ввічливість, щедрість, взаємоповага, підтримка,
чесність, справедливість, невпевненість у собі, пихатість, гордість, брехливість, злість, недовіра,
підозрілість, заздрість, суперечки, гнів, бійки, коли дражнять,
нечемність, коли доносять одне на одного.
-Зачитайте слова, які ви обрали. (Діти ланцюжком зачитують слова, а вчитель на великих смужках
прикріплює на дошці , зображуючи стовбур)
2. Вправа «Кошик для сміття»
– Що ж ускладнює
відносини в колективі? Які слова залишилися?
– Спробуйте найдужче зім’яти аркуші і викиньте у кошик для
сміття.
(Учні викидають папірці в кошик для сміття)
– Так, життя в
колективі залежить від кожного, і я впевнена, що кожен з вас має ті хороші риси
характеру, які допоможуть створити міцний колектив однодумців.
3. Ігрова вправа "Знайди собі подібного"
-У кожного з вас прикріплена картинка (вчитель
робить це до початку заходу) із певним зображенням сонечка, ромашки, волошки, маку,
метелика, калини, соняшника. Зараз ви
повинні знайти собі подібного і стати в пару. Розмовляти при цьому не можна (Діти об’єднуються в пари, беруться за руки)
Звертаю увагу дітей на те, що я залишилась без пари
і задаю
запитання: "Як почуває себе той, хто залишився поодинці, без
друзів?".
4. Вправа «Дерево дружби» (визначити
правила товаришування) На дошці контур дерева. Коріння
(долоньки), стовбур (смужки з написаними словами, які обрали діти) та крона дерева.
(долоньки), стовбур (смужки з написаними словами, які обрали діти) та крона дерева.
- Подивіться, яке в нас гарне дерево, а чого на ньому не вистачає?
(листочків) Воно підкаже нам, що повинні робити справжні друзі.
- Попрацюйте в парі. Оберіть правило поведінки , що є ознакою справжньої дружби та прикріпіть на
дошці.
Учитель. Дружба
– відносини між людьми, засновані на довір’ї, взаємних
симпатіях, загальних інтересах і захопленнях. Справжня дружба об’єднує тільки
тих людей, які здатні пробачити і зрозуміти недоліки інших. Дружба – це коли
люди хочуть бути разом, коли вони цікавлять один одного, довіряють один одному.
Друзів пов’язує велика повага та взаємодопомога .
5. Перегляд
відео про добро. Діти діляться їжею з голодним однокласником
https://www.youtube.com/watch?v=dYkzqPOHHzE
https://www.youtube.com/watch?v=dYkzqPOHHzE
- Які почуття викликає відео?
- Як ви оцінюєте вчинок однокласників?
- Які людські
чесноти в цих дітей?
6. Бесіда про
конфлікт
- Що таке конфлікт? (Конфлікт – це зіткнення протилежних
інтересів, поглядів, серйозні розбіжності, гостра суперечка)
- Як не дати розгорітися конфлікту?
- Причиною конфлікту в колективі можуть бути дитячі пустощі, зло,
заздрість, зухвалість. Якщо вам доводилося бути свідком конфлікту дорослих, то
знаєте, що це — річ неприємна. Можна виявити доброзичливість і цим зупинити конфлікт.
На допомогу прийдуть слова ввічливості: «Дозвольте пройти», «Дякую»,
«Перепрошую». Будь-який конфлікт не потрібно підтримувати. Головний девіз — не
реагувати!
7.
Практичні поради «Як подолати гнів ?» (виконання вправ під
музику)
Гнів – це бурхливий вияв злості.
Вправа 1. Відчувши наближення злості, заплющіть очі
і полічіть до 10.
Вправа 2. Відчуваючи наближення гніву, подивіться на
годинник та відкладіть спалах гніву на 15 хвилин. Так можна навчити контролювати
себе.
8. Слухання казки
«Сім лозин» (аудіозапис)
- Чому сини не
змогли виконати першого батьківського завдання, але так легко впоралися з
другим?
- Чого навчає ця
казка?
Давайте зберемо гілочки в оберемок, в
букетик. Хай він буде символом єдності нашого класу, символом дружби.
ІІІ. Заключна частина.
1. Прийом «Незакінчені
речення»
- Сьогодні на заході я зрозумів(ла)…
- Щоб були дружні відносини в нашому класі, потрібно…
2. Перегляд відеоролика «Сила в єдності»
Коли нас багато, ми спораємося з будь-яким, навіть дуже сильним ворогом.
3. Слово вчителя
- Отже, ми переконалися , щоб бути
колективом , треба досягти взаєморозуміння в стосунках. А це можливо, лише дотримуючись певних норм у
спілкуванні. Про це варто пам’ятати щодня. Тому щоранку, вирушаючи в школу, не
забувайте взяти із собою «валізу чемності».Не менш важливо вміти дотримуватися
даного вами слова, бо з цього й починається довіра. І якщо ви протягом нашої
зустрічі відчули, що, можливо, в певній ситуації поводилися не так, як годиться
другу, товаришу, однокласникові, то це
вже плюс. Адже головне — вчасно усвідомити свою помилку, подивитися на себе
критично і разом спробувати знайти вихід із життєвої ситуації.
Немає коментарів:
Дописати коментар